Історія 10 клас


31.05.2022.ЗСВ

Повторюємо  https://zmdl5.zp.ua/zahisti-sebe-vid-vil-snidu/

30.05.2022. Історія України.

Добрий день, дорогі десятикласники.

Ми завершили вивчення програмового матеріалу за 10клас . Влітку раджу побільше читати. А щоб це сталося, потрібно дуже постаратися і захотіти!Книжки з історії сьогодні все більш нагадують відверту розмову з читачем про те, чого донедавна не вчили в школі та воліли не згадувати в родині.

Ці  книжки,  допоможуть краще зрозуміти історію України . Тож, вперед!!!

Микола Гоголь. «Тарас Бульба»

Пантелеймон Куліш. «Чорна рада»

Павло Загребельний. «Диво».

Оксана Кісь. Українські жінки у горнилі модернізації

У цій незвичній збірці об’єднано дослідження дев’ятьох дослідниць, які розповідають про те, як соціальне становище українського жіноцтва мінялося під час історичних зрушень. Таким чином розглянуті питання впливу на історичну роль жінки, повсякденне буття, систему цінностей, світогляд, сфери діяльності.

Павло Скоропадський. Спогади. Кінець 1917 – грудень 1918

 Найголовніше у цих спогадах про буремні роки революції і громадянської війни, мабуть, була особиста драма Скоропадського, який за влучними словами В’ячеслава Липинського, став українцем, тільки переставши бути гетьманом.

 

ВахтангКіпіані. ОУН і УПА

Вже давно доведено, що визвольний рух XX століття, втілений  зокрема в діяльності ОУН і УПА – це один із найяскравіших прикладів боротьби за незалежність.

Мовою фактів, свідчень, спогадів, побутових подробиць і навіть філософських міркувань автор збірки відповідають на гострі питання, намагаючись відшукати правду про цей складний період нашої історії.

 

Сергій Плохій. Походження слов’янських націй

Книга одного з найавторитетніших фахівців з історії Центрально-Східної Европи присвячено проблемі історичних коренів сучасних українців, білорусів і росіян.

 

Ю. Горліс-Горський. Холодний Яр

Це перше після 1961 року академічне видання спогадів вояка про маловідому сторінку української історії: повстанський рух під прапором Української Народної Республіки.

За «сюжетом», після того, як радянська Росія захопила Україну, над Дніпром виникла «Холодноярська Республіка», яка під українським національним жовто-блакитним прапором УНР та чорним прапором Холодного Яру, на якому було написано: «Воля України — або смерть!» - вела на запеклу збройну боротьбу за Українську державу аж до 1922 року.

 

Євген Положій. «Іловайськ»

Твір не документальний. Автор, професійний журналіст, не воював у АТО. Зібравши розповіді тих воїнів, котрі вижили в трагічному Іловайському котлі, котрий вважається початком прямої російської агресії в Україну.

Юрій Винничук. «Танго смерті»

А в книзі – історія чотирьох героїв, українця, поляка, німця та єврея, яка поступово перетворюється на сімейну сагу та водночас – на белетризовану історію України ХХ століття.

Ліна Костенко. «Записки українського самашедшего»

Перший прозовий твір живого класика української поезії та взагалі – перша книга, написана нею за двадцять років. Працюючи над романом довго, Костенко від імені 35-річного програміста (хоча правильно називати героя системним адміністратором) показує життя українського суспільства від часів Кучми до «помаранчевої революції».

Василь Шкляр. «Чорний ворон»

Роман відтворює одну із сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-хроках.

ЛюкоДашвар. «Село не люди»

 Марія Матіос. «Солодка Даруся»

Петер Гюс, «Віват» «Лінія часу» (Візуальна історія світу)

Ярослав Яриш  «Самійло.»

 

Цінуйте хороші книги і читайте їх із задоволенням і користю!

 

 

 24.05.2022.ЗСВ    ВІЛ- сервісні організації Дніпропетровської обл.

Україна залишається однією з країн, де продовжує зростати кількість нових випадків інфікування ВІЛ та смертей від СНІДу. Вона посідає одне з перших місць серед країн Європейського регіону за кількістю осіб, які живуть з ВІЛ-інфекцією. Це 237000 осіб, з яких більш як 40 відсотків не знають про свій ВІЛ-статус.

За оціночними даними, в Дніпропетровській області налічується 37400 ВІЛ-інфікованих осіб.

Під медичним спостереженням в області перебувають понад 26699 осіб, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД. За 9 місяців 2020 року у Дніпропетровській області зареєстровано 3077 нових випадків ВІЛ-інфекції, що на 9,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Найвищі рівні нових випадків СНІДу та смертності від нього зареєстровано в Дніпропетровській, Одеській та Донецькій областях.

ВІЛ-інфікована людина – це носій вірусу, здатний заражати здорову особу.

Вірус передається:

  • при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою – через слизову оболонку статевих органів;
  • через кров – спільні шприци та голки, нестерильні медичні інструменти;
  • дитині від ВІЛ-інфікованої матері –інфікування відбувається під час вагітності, пологів чи годування грудним молоком.

Підступність ВІЛ-інфекції у тому, що після зараження людина може довгий час не відчувати ознак хвороби, вважати себе здоровою і водночас заражати інших – насамперед своїх сексуальних партнерів та партнерів по голці. Період безсимптомної наявності може тривати 8-10 і більше років, після чого розвивається СНІД.

            Визначити інфекцію можна: у відповідь на проникнення вірусу в організмі людини через 1-3 місяці утворюються антитіла. Іх поява є свідченням ВІЛ-інфекції, а виявляються антитіла за допомогою дослідження крові.

     На сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування. У зв`язку з цим, необхідно:

  • приймати правильні щодо свого здоров`я та способу життя рішення;
  • уникати випадкових статевих контактів (обов`язково використовувати презервативи);
  • пам`ятати, що венеричні хвороби сприяють поширенню ВІЛ, а тому їх потрібно терміново лікувати;
  • не застосовувати вже використані, брудні шприци та голки;
  • вагітні ВІЛ-інфіковані жінки можуть запобігти народженню хворої на ВІЛ-інфекцію дитини, якщо вони якомога раніше звернуться в жіночу консультацію, для проведення профілактичного лікування.
  • З початку 2020 року за кошти державного бюджету, неурядовою громадською ВІЛ-сервісною організацією «Громадське здоров’я», та залученими підрядниками, надаються послуги з профілактики ВІЛ серед уразливих груп населення.

     За рахунок розширення мережі закладів охорони здоров’я, на базі яких проводяться тестування на ВІЛ, та широкого впровадження програм тестування громадськими ВІЛ-сервісними організаціями і мобільними амбулаторіями, протягом останніх років спостерігається поступове збільшення питомої ваги осіб, які знають про свій позитивний статус.

Медична допомога ВІЛ - позитивним пацієнтам надається в кабінетах «Довіри» і Центрах СНІДу за місцем проживання. Якщо пацієнт не хоче отримувати медичні послуги за місцем свого проживання, він може звернутися до обласного центру соціально значущих хвороб, де зможе отримати весь необхідний комплекс медичних послуг.

Дніпропетровський обласний центр соціально значущих хвороб (вул. Бехтерева, 1) долучився до проведення акції з тестування на ВІЛ та ВГ. Всі бажаючі мають можливість звернутися і пройти безкоштовне тестування на ВІЛ+ВГ.

     Знайти інший найближчий зручний пункт тестування можна за посиланням: https://prozdorovia.in.ua/de-projty-test/

    Головне, що повинен зрозуміти кожен, на всій планеті – слід розуміти, що профілактика та бережне, гідне ставлення до себе дуже важливі в боротьбі за здоров`я.

Пам`ятайте, небезпека поряд!

Ваше життя залежить від Ваших обдуманих дій!


17.05. ЗСВ

Добрий день.  Дорогі друзі. Пам’ятайте, що Ваше здоров’я - у Ваших руках!


                                    День пам’яті померлих від СНІДу

За даними ВОЗ, наприклад, в 2015 році 36,7 мільйона людей були інфіковані ВІЛ і 1,8 мільйона з них - діти. Переважна більшість людей з ВІЛ живе в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. За оцінками, 2,1 мільйона людей в світі набули ВІЛ-інфекцію в цьому році. На сьогоднішній день мінімум 35 мільйонів осіб померли від причин, пов’язаних з ВІЛ, з них 1,1 мільйона в 2015 році.

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів.

Мета «Дня пам’яті померлих від СНІДу» є привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.

Статистика померлих від СНІДу в світі катастрофічна. Від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.

В даний час завдяки останнім досягненням в розширенні доступу до антиретровірусної терапії (АРТ) життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. Крім того, отримані підтвердження того, що АРТ запобігає подальшу передачу ВІЛ.

Станом на середину 2016 року 18,2 мільйона людей в світі отримували АРТ, тобто 46% з 36,7 мільйона осіб з ВІЛ.

В 2022 році День пам’яті померлих від СНІДу припадає на 15 травня.

Пам’ятайте, що Ваше здоров’я - у Ваших руках!


12.05.2022 Мистецтво

Вивчаємо нову тему :"Мистецтво арабо-мусульманського  культурного регіону"
Тема: Вступ.
Опрацювати  матеріал підручника на стор.72-73.
Переглянути
https://www.youtube.com/watch?v=aXk24FQz1o0
https://www.youtube.com/watch?v=giUB4PsZDxw
Домашнє завдання
Ваш традиційний малюнок до теми. Надішліть мені на на електронну пошту   biluchenko58@gmail.com  


10.05.2022  ЗСВ
Дорогі учні. 
Тема: "НІ" наркотикам.

 Повідомлення про наркотики і наркотичну залежність

Що таке наркотики

Наркотики — найнебезпечніші психоактивні речовини. їх вживання змінює свідомість людини, її здатність адекватно приймати дійсність, тверезо мислити приймати виважені рішення.

Вживання наркотиків може спричинити і смертельне отруєння, зупинку дихання, серцевий напад, зараження небезпечними хворобами. Найпоширенішою причиною смерті є передозування, наркотики руйнують соціальне оточення людини, роблять її залежною від кримінального середовища, підштовхують до порушення закону.

Зловживання і наркотична залежність

У випадках тяжкої хвороби або після операції в лікарні іноді використовують ліки, які містять наркотичні речовини

Злоовживання наркотиками — це вживання таких ліків без призначенню з перевищенням рекомендованої дози, а також для досягнення наркотичного ефекту. Зловживання наркоми може спричинити залежність.

Наркотична залежність — це по- потреба в наркотиках. Зазвичай виникає не за одну ніч, а постуво крок за кроком, часто непомітно для самої людини.

Види залежності

Роззрізняють два види наркотичної залежності: фізичну і психологічну.

Фізична залежність характеризується звиканням до наркотику, коли організм потребує щоразу більшої та наявністю абстинентного синдрому (так ваної «ломки»), що настає у разі відсутності чергової дози. За коженен день «ломки», яка триває приблизно тиждень, людина втрачає декілька кілограмів. Вона не може спати і їсти, думає лише про наркотики.

Чому ж ті, хто знайшов у собі сили відмовитися від наркотиків, переживши пекельні муки абстинентного синдрому, знову беруться за старе? Річ у тому, що, на відміну від фізичної залежності, яка зникає після періоду адаптації, психологічна залежність зберігається роками. Саме вона може змусити людину знову повернутися до згубної пристрасті, оскільки виникає на рівні почуттів і підсвідомих поведінкових стереотипів.

Наприклад, той, хто давно перестав уживати наркотики, може знову почати це робити, потрапивши у звичну ситуацію або в компанію давніх друзів.

На рівні почуттів психологічна залежність виявляється в тому, що людину перестає цікавити все, що не пов’язано з наркотиками: навчання, робота, спілкування з рідними і друзями, книжки і кінофільми, спорт і мистецтво. Без наркотиків життя для неї безрадісне, втрачає сенс, можуть навіть з’явитися думки про самогубство.

Стадії виникнення  наркотичної залежності

1.Спочатку людина тільки пробує наркотик (експериментує).

2.Потім епізодично вживає його.

3.Відтак починає вживати регулярно, але в малих дозах

4.На останньому етапі людина вже не володіє собою. Вона стає наркозалежною.

Запитання для обговорення. Які з психоактивних речовин є легальними? (Алкогольні напої, ліки, препарати побутової хімії

Ознаки наркотичної залежності

Вживання наркотиків з метою відволіктися від проблем.

Настирливі думки про те, щоб дістати наступну дозу.

Продаж речей чи крадіжки, аби роздобути гроші.

Провали в пам’яті, коли неможливо пригадати, що робив напередодні.

Поява нових друзів, які вживають наркотики.Відсторонення від родини і давніх друзів.

Втрата інтересу до всього, що раніше цікавило.

Часті зміни настрою, напади тривоги, депресії, люті.

Постійні обіцянки не вживати наркотики, невдалі спроби зупинитися.

Вживання психоактивних речовин наодинці.

Порушення сну — безсоння, нічні жахи, пітливість.

Зміна харчових звичок, різке схуднення.

Виникнення абстинентного синдрому через відсутність наступної дози.

Потреба вживати більшу дозу, щоб відчути той самий ефект


Факти і міфи про психоактивні речовини

1.Наркотики — це модно

Це — міф, який поширюють нарко- ділки. А сучасні актори, музиканти та інші законодавці молодіжної моди рішуче виступають проти наркотиків. Сьогодні, навпаки, модно займатися спортом, правильно харчуватися, тобто вести здоровий і продуктивний спосіб життя.

2. Алкоголь і наркотики допомагають 'язати проблеми

Міф. Алкоголь і наркотики ще не розв’язали жодної проблеми. Вони лише поглиблюють їх і породжують нові.

3. Від алкоголю ще ніхто не вмер

Міф. Люди вмирають від передозування алкоголю, від вживання неякісних алкогольних напоїв і від хвороб, спричинених хронічним алкоголізмом.

4. Наркоманія — це хвороба дурнів слабаків А сильна людина може відмовитися від  вживання наркотиків будь-коли

Міф. Доказом цього є численні жертви серед відомих в усьому світі людей, яких аж ніяк не можна назвати дурнями і слабаками.

5. Я взагалі не вживаю алкоголю. Це ж те пиво!

Це — міф. Адже вміст алкоголю в баночці пива (0,33 л) такий же, як чарці горілки.

6.Випивати — це завжди весело!

Міф. Випивати - це вживати токси- :л. які отруюють організм. Невже це весело — заливатися тим, від чого нудить і втрачаєш здатність тверезо мислити?

7. У компанії не можна відмовлятися від того, що роблять усі

Міф. Ви, можливо, здивуєтесь, але до - лей, які мають власну точку зору і н иють її обстояти, в усіх пристойних

компаніях ставляться з повагою. А за «друзями», які змушують тебе порушувати власні принципи, навряд чи варто сумувати.

8.Сигарети і алкоголь роблять із хлопчиків справжніх чоловіків

Міф. Вони жодним чином не впливають на процес дорослішання, а алкоголь, навпаки, призводить до зменшення в організмі концентрації тестостерону — гормону, який справді перетворює хлопчика на чоловіка. Саме тому хронічні алкоголіки часто потерпають від імпотенції.

9.Вживання алкоголю і наркотиків робить людину більш уразливою до ВІЛ

Факт. У стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння людина втрачає контроль над собою. Може погодитися на те, на що ніколи не погодилася б у тверезому стані: поїхати додому з незнайомцем чи сісти в машину до нього, мати випадкові сексуальні контакти, не використати презерватива. Особливо ризикують ті, хто вживає ін’єкційні наркотики, або ті, хто має сексуальні стосунки з нарко- споживачами. Адже вони часто використовують спільні голки та шприци для введення наркотиків.

 

10. Більшість підлітків уперше пробують наркотики, які їм пропонують незнайомці на танцях і спортмайданчиках

Міф. Молоді люди найчастіше пробують наркотики під впливом своїх Друзів.

11. Вживання алкоголю і наркотиків вагітною жінкою негативно впливає на її ще не народжену дитину

Факт. Будь-який наркотик, у тому числі й алкоголь, який вживає вагітна жінка, потрапляє через плаценту до плоду і негативно впливає на його розвиток.

Висновок: деякі міфи спеціально поширюють наркоділки, які зацікавлені залучити якомога більше молоді в тенета наркотичної залежності.




26.04.2022.ЗСВ
Дорогі діти . Перегляньте разом із батьками це чорно-біле кіно і обговоріть.
Посилання:
https://www.youtube.com/watch?v=UDl0fXM9UCI
Успіхів вам!

15.02.2022 ЗСВ

Добрий день.

Шановні учні .

Прошу взяти участь у проекті «Я люблю життя. Я кажу наркотикам НІ!,"

У номінації «Кращий малюнок»

Умови.

1.Формат А4

2.Особиста творчість

3.Недопущення плагіату

4.Використовувати будь-які фарбувальні засоби.

5.Малюнок не має містити елементи жорстокості, насильства , приниження людської честі та гідності.

Бажаю успіху.


22.04.2021 ІСТОРІЯ УКРАЇНИ.
Доброго дня.
Тема уроку: "Україна в умовах окупації"
1.Переглянути відео
2.Опрацювати параграф36.
3.Виконати завдання 8 на стор.223. письмово.
Надіслати на електронну пошту biluchenko58@gmail.com


21.04.2021. Всесвітня історія.

Тема: "Окупаційний режим. Рух Опору"
Переглянути урок
10 клас. Всесвітня історія. Особливості окупаційного режиму і руху Опору. Голокост.
Опрацювати параграф 39.
1.Особливості окупаційного режиму і руху Опору.
2.Людина під час війни.
3.Голокост.
4.Праведники народів світу.
Успіхів вам.

21.04.2021. МИСТЕЦТВО
Тема уроку :"Архітектура"
Переглянути відео

Опрацювати стор.72-74. підручника.



19.04.2021.ІСТОРІЯ УКРАЇНИ.
Доброго дня.  Чому не виконуєте домашнє завдання???
Тема уроку: "Початок  радянсько-німецької війни"
Опрацювати параграф підручника 34-35.
Перегляньте відео за посланням:
https://www.youtube.com/watch?v=1hOimtRq89U
https://www.youtube.com/watch?v=_s9dneuK26I
План.
1.Початок німецько-радянської війни. Поразка і відступ Червоної армії.
2.Мобілізаційні заходи та евакуація на Схід.
3.Завершення окупації України нацистськими загарбниками.
4.Український національний рух у 1941-1942рр.
5.Скласти хронологічну таблицю "Військові події1941-1942рр."

Дата
Подія
22 червня 1941

23-29 червня 1941р.

30 червня-11липня 1941р

11липня-19 вересня 1941р

19вересня 1941

5серпня-16 жовтня1941р

25жовтня 1941

30 жовтня1941- 4 липня 1942р

16 листопада 1941р.

Кінець 1941р.

12-29 травня 1942р.

22липня 1942р.



6. Робота з картою. Покажіть на контурній карті  українські території, які були окуповані німцями протягом  літа-осені 1941р.
7.Домашнє завдання: 
1.Параграф 34-35.
2.Таблицю і контурну карту надіслати на електронну пошту   biluchenko58@gmail.com  
Бажаю успіху.


14.04.2020 ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ
Тема:"Перебіг війни у 1941-1943рр.Антигітлерівська коаліція"

1.Опрацювати параграф 37-38.
2.Виконати тест до 20.04.2021
За посиланням: 
https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=4332042

3.На контурній  карті   укажіть дати подій біля місць,де вони відбулися.
Бажаю успіху.

14.04.2021 МИСТЕЦТВО
Вивчаємо нову тему :"Мистецтво арабо-мусульманського  культурного регіону"
Тема: Вступ.
Опрацювати  матеріал підручника на стор.72-73.
Переглянути
https://www.youtube.com/watch?v=llHEcGLMzzA
Домашнє завдання
Ваш традиційний малюнок до теми. Надішліть мені на на електронну пошту   biluchenko58@gmail.com  






12.04.2021.ІСТОРІЯ  УКРАЇНИ.
Доброго дня. Шкода, що  тематичну роботу написали 6 учнів.
Тема уроку: "Україна на початку Другої світової війни 1939-1941рр."
Починаємо вивчати розділ 6 Україна в роки Другої світової війни.(1939-1945рр.)
Прочитайте параграф 32-33 
План. 
1.Україна у міжнародній політиці напередодні та початку Другої світової війни.
2. «Українське питання» напередодні та початку  Другої світової війни.
Як ви розумієте термін "українське питання" та що ви вкладаєте в його зміст?
2.Радянсько-німецький договір про ненапад та його  вплив на західноукраїнські землі.
3.Вступ Червоної армії на територію Західної України.
Робота з контурною картою
4.Входження Бессарабії та Північної Буковини до СРСР і УРСР.
Робота з контурною картою
5.Початок радянізації західних областей України. 
6.Становище України в 1939- у першій половині 1941рр.

Домашнє завдання& 32-33

Скласти узагальнюючу  таблицю «Пакт Молотова- Ріббентропа 23 серпня 1939р»
Зміст договору
Зміст таємного протоколу
Значення




 Виконання завдання обов"язкове.

Бажаю успіху.  Відповіді надіслати на електронну пошту   biluchenko58@gmail.c




08.04.2021. ІСТОРІЯ УКРАЇНИ.
Доброго дня.
Тематичне оцінювання "Західноукраїнські землі у міжвоєнний період"  
За посиланням:
https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=3327907
Бажаю успіху.


07.04.2021. ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ
Доброго дня.
Тема уроку: "Початок Другої світової війни"
1.Опрацювати матеріал параграфа 35 -36
2.Переглянути відео

https://www.youtube.com/watch?v=dyaZu7ETJYo

3.Дати відповіді на запитання (Усно)
Бажаю успіху.

07.04.2021.МИСТЕЦТВО
Доброго дня.
Прошу виконати контрольну роботу  "Мистецтво індійського культурного регіону" до 20.00.
За посиланням:

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=1480747
Бажаю успіху.


06.04.2021.ЗСВ.
Доброго дня.

Шановні учні .

Прошу взяти участь у проекті «Я люблю життя. Я кажу наркотикам НІ!,"

У номінації «Кращий малюнок»

Умови.

1.Формат А4

2.Особиста творчість

3.Недопущення плагіату

4.Використовувати будь-які фарбувальні засоби.

5.Малюнок не має містити елементи жорстокості, насильства , приниження людської честі та гідності.

Бажаю успіху.


05.04.2021. Історія України.
Доброго дня. Дорогі діти  продовжуємо вивчати тему :"Західноукраїнські землі в міжвоєнний період" Прошу виконати практичну роботу.

                                                       Практичне заняття

Повсякденне життя населення в УСРР/УРСР та в українських регіонах у складі Польщі, Чехословаччини,  Румунії в міжвоєнний період: спільне і відмінне

Мета: на підставі знань, отриманих учнями впродовж  вивчення попереднього матеріалу курсу, з’ясувати відмінності повсякденного життя українців під владою різних держав

у 1920–1930-ті рр.

                                Пригадайте з раніше    вивченого:

1. Як склалася доля різних регіонів України  після поразки боротьби за українську державність?

2. Що таке повсякденне  життя?

3. Підготувати порівняльну таблицю.

4. Заповніть порівняльну таблицю.

Риси повсякденного життя українського населення в складі Польщі, Румунії, Чехословаччини, УСРР/УРСР

 

 

Польщі

Румунії,

Чехословаччини

УСРР/УРСР

1920-ті рр.

 

 

 

 

1930-ті рр

 

 

 

 

5. Сформулюйте висновки відповідно до мети заняття.

 Виконання завдання обов"язкове.

Бажаю успіху.  Відповіді надіслати на електронну пошту   biluchenko58@gmail.com  



25.05.2020 ІСТОРІЯ УКРАЇНИ.
Доброго дня!
Дорогі діти. Тему: "Україна в роки Другої світової війни (1939-1945рр.)  ми продовжуємо вивчати.
Друга світова війна , очевидно, стала подією, яка визначила майбутнє Європи та світу на багато десятиліть. Вона залишається  улюбленою темою кінематографа. Улюбленою темою в літературі. Скільки видань присвячені Другій світовій війні.

Тим хто вивчає історію, тим хто просто цікавиться історією ,тим кого цікавить правда про страшні речі минулого  раджу прочитати  книгу «Україна у Другій світовій війні»- це брошура про одну з найтрагічніших сторінок людства: Другу світову війну та місце в ній українців.
Перегляньте :
Друга світова війна
А також:
Перелік українських фільмів, які варто переглянути.

Бажаю успіху.


21.05.2020 ІСТОРІЯ УКРАЇНИ.
 Урок узагальнення.

Тематичний контроль "Україна в роки Другої світової війни"

ВИКОНАННЯ ЗАВДАННЯ ОБОВ"ЯЗКОВЕ

Бажаю успіху!

20.05.2020 ІСТОРІЯ ВСЕСВІТНЯ
Доброго дня.
Урок узагальнення.
Повторіть параграфи 35-45  і виконайте завдання  (ОБОВ'ЯЗКОВО!!!)

Контрольна робота

Бажаю успіху.

20.05.2020 МИСТЕЦТВО

Тема: Повторення.
Ознайомтеся із панорамою мистецтв на стор. 88-89.
Перевірте свої знання відповідаючи на запитання .
Бажаю успіху!

19.05.2020.ЗСВ
  
Акція до Всесвітнього дня памяті померлих від СНІДу.
(третя неділя травня)


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ПОМЕРЛИХ ВІД СНІДУ
З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, третя неділя травня – день, коли світ згадує людей, які померли від СНІДу. Цьогоріч цей день припадає на 17 травня.
У квітні 2020 року в Україні офіційно зареєстровано 1053 випадки ВІЛ-інфекції, 309 випадків СНІДу та 157 смертей, зумовлених СНІДом, серед громадян України та 1 випадок ВІЛ-інфекції серед іноземців.
За 2020 року в Україні офіційно зареєстровано 5256 випадків ВІЛ-інфекції, 1501 випадок СНІДу та 733 смерті, зумовлені СНІДом, серед громадян України та 18 випадків ВІЛ- інфекції серед іноземців.
Чим раніше людина з ВІЛ починає приймати антиретровірусну терапію, тим краще для її здоров’я та безпеки її близьких. За останні п’ять років країна досягла значного прогресу в лікуванні ВІЛ-позитивних осіб. Охоплення антиретровірусною терапією зросло майже вдвічі (з 56 000 до 102 000 осіб), утримання на терапії через 12 і більше місяців від її початку зросло з 69% до 88%.
Цього року виділено понад 207 млн грн на фінансування послуг із профілактики вірусу імунодефіциту людини та догляду і підтримки пацієнтів, які живуть із ВІЛ в усіх регіонах України. Завдяки цьому, понад 293 000 людей отримують послуги з профілактики ВІЛ серед груп підвищеного ризику. Більш ніж 27 000 людей отримують послуги із інформування щодо важливості прийому антиретровірусної терапії.
Лікування ВІЛ перешкоджає розмноженню вірусу в організмі, сприяє відновленню імунної системи і захищає організм від хвороб, які небезпечні для людей з ослабленим імунітетом.
Слід пам’ятати: для того, щоб лікування було ефективним, людина має приймати препарати кожен день і саме так, як призначив лікар.


Перегляньте відео       ВІЛ/СНІД - факти та міфи.

 21 травня


18.05.2020. Історія України.
Доброго дня.
Тема уроку: Практичне заняття: 
1."Волею Українського народу..."
(дослідження документів та матеріалів усної історії про війну)
2.Війна в памятниках рідного краю. (краєзнавча експедиція)
Можна в малюнках, фото.
(на вибір учня)

Ознайомтеся з коротким  історичним нарисом  Г.Баглая "О Чумаках и чумачанах"

Підготуватися до тематичного оцінювання  за розділом VІ "Україна в роки Другої світової війни 1939-1945)




13.05.2020 ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ
Доброго дня.  Чекаю виконання завдання  уроку від 06.05.20. Виконання обов'язкове!!!
Тема : "Завершення Другої світової війни та її наслідки"
1.Опрацювати матеріал параграфа 41.
2.Переглянути відео
Завершення Другої світової війни.

3.РІШЕННЯ ЯЛТИНСЬКОЇ Й ПОТСДАМСЬКОЇ
КОНФЕРЕНЦІЙ ТА ЇХ НАСЛІДКИ

Завдання. Проаналізуйте представлені вам документи та визначте: які питання обговорювалися на Ялтинській та Потсдамській конференціях? Чи досягли учасники переговорів згоди ? Свою думку обгрунтуйте.
1.         ОСОБИСТЕ СЕКРЕТНЕ ПОСЛАННЯ У. ЧЕРЧІЛЛЯ МАРШАЛУ Й. В. СТАЛІНУ (11 січня 1945 року):
Ми вітаємо думку про визнання уряду маршала Тіто на чолі з регентством в якості Королівського югославського уряду, про відрядження посла в Белград і прийняття посла у нас. Я сподіваюсь, що Ви погодитеся з тим, що це добрий вихід з тяжкого становища до того часу, поки народ вільно й об’єктивно не виразить своєї волі.
2.         МЕМОРАНДУМ ДЛЯ МАРШАЛА
Й. В. СТАЛІНА (лютий 1945 року).
Нижче наведено два основних військових питання, на які американські начальники штабів хотіли б отримати відповіді на конференції найближчим часом.
1)         Після того, як відбудеться розрив між Росією та Японією, чи буде для Вас суттєвим, щоб залишалися відкритими лінії постачання через Тихий океан і Східний Сибір?
2)         Чи можете Ви гарантувати, що повітряним силам США буде дозволено базуватися у Комсомольську—Миколаївську чи в якому-небудь іншому районі за умови, що операції і постачання повітряних сил будуть проводитися без завдання збитків російським операціям?
3.         МАРШАЛУ Й. В. СТАЛІНУ
(6 лютого 1945 року).
Оскільки справа стосується Польського уряду, я дуже занепокоєний тим, що між трьома великими державами не існує порозуміння щодо політичного становища в Польщі. Визнання Вами одного уряду, а нами і британцями іншого в Лондоні, на мою думку, виставляють нас у поганому світлі перед світом. Я переконаний, що таке становище не повинно продовжуватися, а якщо воно буде продовжуватися, то це може лише дати нашим народам привід думати, що між нами існує розкол, чого насправді немає. Я сповнений рішучості не допустити розколу між нами і Радянським Союзом. Безперечно, є спосіб примирити наші розбіжності.
4.         З РІШЕНЬ ЯЛТИНСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ
(4-11 лютого 1945 року.).
1. Ми розглянули і визначили військові плани трьох союзних держав з метою цілковитого розгрому спільного ворога.
2. Відповідно до спільного плану, військові сили трьох держав будуть займати в Німеччині певні зони. Планом передбачені координована адміністрація і контроль, які будуть здійснюватися через Центральну Контрольну Комісію, яка складатиметься із головнокомандуючих трьох держав, з місцем перебування у Берліні. Було вирішено, що Франція буде запрошена трьома державами, якщо вона сама цього забажає, взяти на себе зону оку¬пації і брати участь як четвертий член в Контрольній Комісії.
3. Ми вирішили найближчим часом затвердити спільно з нашими союзниками міжнародну організацію для підтримки миру і безпеки.
5.         ІЗ ЗАПИСУ БЕСІД КЕРІВНИКІВ ТРЬОХ ДЕРЖАВ НА ЯЛТИНСЬКІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ.
Він, Сталін, повинен зауважити, що лінія Керзона придумана не росіянами. Авторами лінії Керзона є Керзон, Клемансо й американці, які брали участь у Паризькій конференції 1919 року. Росіян не було на цій конференції. Лінія Керзона була прийнята на базі етнографічних даних всупереч волі росіян. Ленін не був згоден з цією лінією. Він не хотів віддавати Польщі Білосток і Білостоцьку область, які, відповідно до лінії Керзона, мали відійти до Польщі.
Радянський уряд уже відступив від позиції Леніна. Що ж ви хочете, щоб ми були менше росіянами, ніж Керзон і Клемансо? Так ви осоромите нас. Що скажуть українці, якщо ми приймемо ваші пропозиції? Вони, мабуть, скажуть, що Сталін і Моло¬тов виявились менш надійними захисниками росі¬ян і українців, ніж Керзон і Клемансо. З яким обличчям він, Сталін, повернувся б тоді до Москви?
6.         ПОСЛАННЯ ВІД У.ЧЕРЧІЛЛЯ МАРШАЛУ Й. В. СТАЛІНУ (отримано 18 лютого 1945 року):
Від імені Уряду Його Величності висловлюю Вам велику подяку за гостинність і дружній прийом, які були виявлені британській делегації на Ялтинській конференції. На нас справило глибоке враження мистецтво організації й імпровізації, завдяки яким конференція протікала в такій приємній і довірливій обстановці, і ми всі збережемо найщасливіші спогади про неї. До цього я повинен додати особисту вдячність. Жодна із попередніх зустрічей не показала з такою ясністю тих результатів, які можуть бути досягнуті, коли голови трьох урядів зустрічаються один з одним з твердими намірами сміливо зустріти труднощі та побороти їх. Ви самі сказали, що співпраця була би більш важкою, якби не існувало об’єднуючих зв’язків у боротьбі зі спільним ворогом.
7.         Г. ТРУМЕН Й.В. СТАЛІНУ (отримано 19 червня 1945 року):
Я повністю згоден з тим, що встановлення дипломатичних зв’язків із Румунією, Болгарією, Угорщиною і Фінляндією, питання, до якого ви повертаєтесь у Вашій телеграмі від 9 червня, було б конструктивним кроком. Обмін посланнями між нами з цього питання показує, що, можливо, наші уряди підходять до нього по-різному, оскільки стан наших відповідних відносин з цими різними державами не є однаковим. Наприклад, ніщо не завадило б негайному відновленню дипломатичних відносин між Сполученими Штатами і Фінляндією, а що стосується Румунії, Угорщини і Болгарії, то, хоч наші спільні інтереси у всіх відношеннях одні й ті ж самі, ми вважаємо, що сьогоднішнє становище у кожній із цих країн має свої особливі риси.
Я продовжую вивчати це питання. Тож я вважаю, що найбільш доцільним способом досягти згоди було б обговорення нами цього питання під час нашої наступної зустрічі.
8.         ВИТЯГ ІЗ РІШЕНЬ ПОТСДАМСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ТРЬОХ ДЕРЖАВ  (17 липня —2 серпня 1945 р.).
1.         Конференція погодилася в принципі з пропозицією Радянського уряду про передачу Радянському Союзу міста Кенігсберга і прилеглого до нього району. Однак точний кордон належить дослідити експертам.

2.         Три уряди відзначили обговорення, яке відбувалося за останні тижні в Лондоні між британськими, американськими, радянськими і французькими представниками з метою досягнення згоди про методи суду над тими головними військовими злочинцями, чиї злочини з Московської Декларації від жовтня 1943 року не відносяться до певного геогра- фічного місця. Три уряди підтверджують свої наміри передати цих злочинців швидкому і справедливому суду.

Бажаю успіху.

13.05.2020. МИСТЕЦТВО
Тема  : Контрольна робота "Мистецтво арабо-мусульманського культурного регіону.
 Виконати тести , відповіді надіслати на електронну пошту   biluchenko58@gmail.com  

ВИКОНАННЯ ОБОВ'ЯЗКОВЕ!!!
                      
1. В основі культури багатьох народів Близького Сходу і Середньої Азії, які зробили  значний внесок у розвиток світової цивілізації, лежать традиції:
а) християнства             
б) буддизму               
в) ісламу              
г) індуїзму
2. Іслам виник у ...
а) стародавню епоху            
б) період раннього Середньовіччя
в) Середньовіччя                  
г) період пізнього Середньовіччя
3. Роки життя пророка Магомета, або Мухаммада:
а) 470 – 532          
б) 570 – 632          
в) 670 – 732           
г) 580 – 742
4. Головна книга мусульман, в якій записані одкровення Магомета його учнями, є ...
а) Веди                  
б) Танах                 
в) Біблія                
г) Коран              
ґ) Канон
5. Віднайдіть, чого не буває у молитовних залах мечетей:
а) каліграфії (написів з Корану)       
б) зображень і скульптур     
в) арабесок і мозаїки                          
г) кольорових вітражів і кахельних панно
ґ) бронзових світильників                
д) килимів на підлозі
6. На місці зруйнованого римлянами храму біблійного царя Соломона побудовано  знамениту мечеть (за переказами, на вершину цього купола – скелі – одного разу янголи  принесли Мухаммеда, і він ступив на нього своєю ногою; мечеть прикрашена мозаїкою і мармуровими колонами) – це...
а) “Велика мечеть” (мечеть Омейядів) у м. Дамаск, Сирія      
б) Блакитна мечеть Султана Ахмеда, Стамбул, Турція   
в) мечеть Куббат ас-Сахра (“Купол скелі”), Ізраїль
г) мечеть Джумейра, Дубай, ОАЕ       
7. Арабеска – орнамент, що з’явився в Середньовіччя на території ісламського Сходу, і має такі риси, крім:
а) складний орнамент, химерно переплетений, створений на основі математичного  розрахунку (гармонійне поєднання сакральності, математики і мистецтва);
б) складається з геометричних фігур (переважно зіркоподібних многокутників), стилізованих рослинних мотивів (переплітаються квіти, бутони, стебла і листя), каліграфічних написів;    
в) такі візерунки прикрашали стіни, стелі і склепіння мечетей, тканини, килими, металеві та глиняні вироби;     
г) так званий острах порожнечі – орнамент покривав всю поверхню, не залишаючи місця для фону – це відображення релігійного уявлення мусульман, що “тканина Всесвіту”  нескінченно триває і не має кінця;
ґ) зображувалися: калина – квіти, листя і плоди – як оберіг родини; дуб – листя і жолуді як символ чоловічої енергії, міцної життєвої сили, непереможності; лілія – символ жіночності і под.;
д) це прекрасний інструмент для медитації: при погляді на повторювані елементи легко   “потонути” в цьому морі візерунків, що змушує забути суєту зоовнішнього світу і зануритися у внутрішній.
8. Цей килим, витканий в Ірані (довжина – 130 м, ширина – майже 50 м, вага – 48 тонн, над килимом трудилися протягом двох років понад тисячу іранських майстринь), удостоївся Книги рекордів Гіннеса і знаходиться зараз в мечеті міста...  
а) Абу-Дабі, ОАЕ      
б) Мекка, Саудівська Аравія     
в) Ієрусалим, Ізраїль     
г) Дамаск, Сирія
9. Одна з найдавніших літературних пам’яток арабського мистецтва – антологія “Кітаб аль-агані” (“Книга пісень”), в якій є сюжет про трагічне кохання...
а) Трістана й Ізольди      
б) Івана й Марічки    
в) Маджнуна і Лейли     
г) Ромео і Джульєтти
10. Установіть відповідність між спорудами арабо-мусульманського регіону та їх описом:
а) медресе     
б) караван-сараї     
в) мечеть
г) мінарет                                                            

1) основна культова споруда ісламу, місце для молитви і богослужіння
2) башта (кругла, квадратна чи багатогранна, з якої муедзин закликає правових мусульман до молитви
3) “місце, де вчать” – богословські школи мусульман різного рівня
4) служитель при мечеті, який з мінарета в певний час закликав віруючих до молитви
5) заїжджий двір для караванів на торгових шляхах
11. Установіть відповідність між назвою свят та обрядів мусульман і їх поняттями:  
а) Намаз   
б) Ураза (піст)-байрам     
в) Курбан-байрам    
г) Джума                                            

1) Свято “народження пророка” Мухаммеда (відзначається за місячним календарем у місяць раби аль-авваль; крім молитов, роздачі милостині, свято вимагає читання вголос віршів, що прославляють Мухаммеда, урочистих процесій із запаленими ліхтарями та із зображенням матері Мухаммеда – Аміни.
2) Святковий (але не обов’язково неробочий) день у мусульман, святкується щотижня, починається із заходом сонця у четвер і продовжується до його заходу в п’ятницю; неприпустимо грішити в цей день.
 3) Щоденна п’ятиразова молитва, яку мусульмани виконують на світанку, ополудні, в другій половині дня, після заходу сонця та на початку ночі (сьогодні через ритм життя моляться і до двох разів).          
 4) Свято розговіння, яке завершує місячний піст (три дні вихідних); обмін подарунками (в родині, на роботі, подання нужденним); придбання нових речей та вживання різноманітних ласощів.  
5) Свято жертвопринесення, найдовше (триває не менше 4-х днів); відзначається через 70 днів після завершення урази; головне дійство – принесення кривавої жертви – переважно барана чи верблюда; в цей час здійснюється паломництво (хаджж) до Мекки.   

      Бажаю успіху!                                                                                                                       
    


12.05.ЗСВ.

Тема :"Стать і гендер"
Опрацюйте матеріал підручника стор.156-161.
1.Поняття статі і гендеру.
2.Гендерні стереотипи, які призводять до дискримінації.
Перегляньте відео Гендерні стереотипи
3.Особлива небезпека в умовах епідемії ВІЛ/СНІДу.
"Для того, щоб визначити, чи стосується Вас особисто ця тема, будь ласка, погодьтесь або не погодьтесь з такими твердженнями: · Чоловік є досвідченішим за жінку в статевих стосунках; · Чоловік працює набагато більше, ніж жінка; · Жінці необхідно більше часу на опанування нової професії. Ви ознайомились з прикладами гендерних стереотипів, що є одними з найпопулярніших в суспільстві. Якщо Ви відповіли “так” чи “не знаю” хоча б на одне з тверджень, ця тема стосується і Вас. Якщо ні – все одно стосується. Бо ВІЛ стосується кожного, а гендерні стереотипи безпосередньо пов’язані з ВІЛ. Новітня практика впровадження гендерно чутливих програм була продиктована мережею глобальних досліджень з цієї теми, що визначили вплив гендерних питань на поширення ВІЛ/СНІД. За даними досліджень, основні причини інфікування чоловіків та жінок різняться. Це призводить до виникнення цілої низки питань, що безпосередньо стосуються питань гендеру. Гендерні стереотипи та їхній вплив на поширення ВІЛ – одні з тих, що викликають найбільше суперечностей. І зрозуміло чому – гендерні стереотипи, хоч і будуються і підтримуються в суспільстві, сприймаються на індивідуальному рівні, і безпосередньо пов’язані з особистим досвідом людини. Чи визначає людина себе жертвою гендерного стереотипу залежить від її особистого сприйняття себе. О., споживачка ін’єкційних наркотиків з досвідом, не вважає себе жертвою гендерних уявлень в середовищі наркозалежних. Хоча, насправді, її ризик зараження вищий, ніж у чоловіка. Це пов’язано із специфічною ієрархією в компаніях споживачів наркотиків – жінки завжди приймають ін’єкцію останніми, що підвищує ризик зараження. Цьому не має логічного пояснення, це правила та норми, що склалися в зв’язку з нерівністю позиції чоловіка та жінки в таких групах. Питання використовування презервативів в гетеросексуальних парах є актуальним для вирішення проблеми поширення епідемії. Згідно з даними багатьох досліджень рішення про використання презервативів часто приймається чоловіком, які, у свою чергу, у більшості випадків до цього не схильні. Багато факторів впливають на їхнє рішення, але не менш важливим є сприйняття самою жінкою таких умов, навіть попри відсутність бажання сексу без використання презервативів. Отже, гендерні норми формують установки щодо сексу, сексуальності, вірності та ризикованих сексуальних практик, а отже, вони відіграють важливу роль у поширенні епідемії. Список впливу гендерних уявлень щодо проблеми ВІЛ/СНІД можна продовжувати. Сексуальне насильство щодо жінок та чоловіків – один з таких прикладів. Це пов’язано не тільки з тим, що насильницький статевий акт підвищує ризик зараження, а і також з тим, що гендерні уявлення та ролі мають прямий вплив на поширення насильницьких дій щодо різних уразливих груп. Нерівність доступу до медичного обслуговування та економічних ресурсів – така гендерна нерівність обмежує як чоловіків, так і жінок. І, зокрема, не дає можливості отримати інформацію про більш безпечні сексуальні стосунки. В роботі з гендерними факторами вразливості до ВІЛ/СНІД важливо використовувати досвід та напрацювання відомих світових організацій – таких, як ЮНЕЙДС, Фонд ООН для розвитку в інтересах жінок (ЮНІФЕМ), ВООЗ, Світовий Банк. Адже сама тема активно вивчається та використовується на світовому рівні. Боротьба з гендерними стереотипами включає в себе, по-перше, їхнє визначення та усвідомлення. Це абсолютно природно, що суспільство впливає на людину, але якщо цей вплив є негативним, то це потребує змін як у сприйнятті себе, так і в ставленні до навколишніх. Як демонструє практика, володіння інформацією – один з найкращих методів боротьби з стереотипами."
Нінель Омельяненко.

07.05. Історія України.
Доброго дня.
Тема:"Україна на завершальному етапі війни"
Опрацювати матеріал параграфа39. (стор.243-250)
План.
1.Переглянути відео Завершення Другої світової війни
2.Внесок українського народу в перемогу над нацизмом.
3.Українське питання на Ялтинській і Потсдамській конференціях.
4.Ціна перемоги. 
5.Переглянути   Втрати України

Бажаю успіху.



06.05.2020. Історія всесвітня
Доброго дня.
Тема уроку:"Особливості окупаційного режиму та  руху Опору"
1.Робота з картою.
Покажіть території, які протягом 1939-1942рр. окупували Німеччина,Італія та Японія.
2.Опрацювати параграф 39.
ПЛАН
1. Нацистський «новий порядок» в Європі.
2. Голокост.
3. Рух Опору.
Основні поняття:
Колабораціонізм – співробітництво з окупаційною владою урядів, окремих осіб, країн, захоплених фашистською Німеччиною в період Другої світової війни.
Голокост – планомірне і систематичне знищення єврейського народу в роки Другої світової війни.
Новий порядок – режим нещадного терору і насильства.
Переглянути відео Нацистський окупаційний режим
Рух Опору
4.За допомогою підручника  та інших реформаційних ресурсів складіть таблиці "Рух Опору"
та "Колабораціонізм"
    Рух Опору.

Країна
Характеристика
Югославія

Греція

Польща

Франція

Італія



Колабораціонізм
Країна
Характеристика
Франція

Норвегія

Нідерланди

Сербія

Хорватія

Словаччина



Виконавши завдання надішліть мені ,будь ласка , на електронну пошту biluchenko58@gmail.com
Бажаю успіху.

06.05.2020.Мистецтво.
Тема уроку: "Музичне мистецтво  Арабського Сходу"
1.Опрацювати матеріал підручника (стор79-83)
2.Переглянути  презентації Музичні арабески
Музичне мистецтво
3.Прослухайте зразки музики Арабського Сходу і назвіть її типові елементи.
Поясніть , як ви розумієте цитату Аль-Фарабі: "Музика-це мелодія , обєднана зі словом".
 Бажаю успіху.







05.05.2020.ЗСВ.
Доброго дня.
Ознайомтеся,будь ласка, з інформацією
Коронавірус і ВІЛ-інфекція.


04.05.2020. Історія України.
Доброго дня. 
Повторюємо домашнє завдання. Чекаю відповіді на поставленне запитання уроку(від 27.04.20)
Виконати тестові завдання

Рух опору та його течії

Тема уроку:"Визволення України"
Опрацювати  матеріал параграфа 38.
План
1.Бої на Лівобережжі.
2.Битва за Дніпро. Визволення Києва.
3.Перегляньте відео      Битва за Дніпро
4.Вигнання нацистів з Правобережної та Південної України.
5.Депортація кримських татар та інших нородів Криму.
6.Завершення бойових дій на території  України.

Завдання 6 на стор.242 виконати письмово!!!
Бажаю успіху.





29.04.2020. Всесвітня історія.
Доброго дня.
Тема уроку:"Перебіг війни у 1941-1943рр."
1.Опрацювати параграф 37-38
2.Переглянути відео Перебіг війни 1941-1942рр.
Бойові дії 1943-1944рр.
3.На контурній  карті   укажіть дати подій біля місць,де вони відбулися.
Бажаю успіху.

29.04.2020. Мистецтво.
Тема: "Образотворче мистецтво"
1.Опрацювати матеріал підручника стор 75-78
2.Переглянути Образотворче мистецтво
3.Подумайте! У чому полягає унікальність явища арабески?
Бажаю успіху!


27.04.2020. Історія України.
Доброго дня.
Спочатку виконайте тест 
Україна в умовах нацистської окупації
Тема уроку: Рух Опору та його течії.
Опрацювати  матеріал параграфа 37.
Переглянути      Рух опору
Тарас Бульба (Боровець)
Дайте відповідь на питання : "Чим була зумовлена  ворожнеча між різними течіями руху Опору в Україні?" Відповіді надсилайте на електронну пошту  biluchenko58@gmail.com

Бажаю успіху.







23.04.2020. Історія України.
Доброго дня.
Тема уроку: "Україна в умовах окупації"
Опрацювати матеріал параграфа 36.
                                 План.
1.Нацистський "новий порядок"
ОКУПАЦІЙНИЙ РЕЖИМ В УКРАЇНІ         (записати в зошиті)
Назва зони окупації
Територія
Центр
Румунська провінція «Трансністрія»
Чернівецька та Ізмаїльська області УРСР, а також землі між Бугом і Дністром, які за німецько-румунським договором від 19 серпня 1941 р. передавалися Румунії
Тирасполь, згодом — Одеса
Дистрикт «Галичина» (у складі Польського генерал-губернаторства)
Львівська, Дрогобицька, Станіславська й Тернопільська області УРСР
Львів
Рейхскомісаріат «Україна»
Більша частина українських земель (окрім прифронтових), Крим, Орловська область Росії, деякі райони Білорусії
Рівне
Прифронтові райони, підпорядковані військовому командуванню
Донбас, Чернігівська, Сумська, Харківська області



 Позначити  на контурній  карті зони окупації.

2.Життя населення в умовах окупації. Остарбайтери.
3.Колабораціонізм.
4.Голокост на території України. Праведники народів світу.
Бажаю успіху!








22.04.2020 Всесвітня історія.
Доброго дня. Дякую всім за виконання тематичного завдання.
Тема уроку: "Початок Другої світової війни"
1.Опрацювати  параграф 35-36.
План.
Причини, характер. Періодизація  Другої  світової  війни.
Військові дії  вересень1939 –  червень 1941 років.
а)         Операція «Вайс».  Напад на Польщу.
б)         «Дивна війна». План «Грюн».
в)         «Зимова війна».  Напад СРСР на Фінляндію
г)         Операція «Везерські навчання».  Окупація  Німеччиною Данії, Норвегії, Бельгії, й Люксембургу.  Поразка Франції.  
д) Доля Західної України, Західної Білорусії, Бессарабії. Держав Прибалтики.
е)  Зміцнення фашистського блоку. Відносини між СРСР і Німеччиною. Зміна політики США.
ж) Повітряна війна над Англією. Боротьба за Атлантику.
з) Фашистська агресія в  Північній Африці  та на Балканах.
2. Переглянути   Початок ІІ світової війни
3.Контурна карта.  1914-1945 рр. 10 клас   – виконати завдання.


22.04.2020.Мистецтво.
Дякую за виконання контрольної роботи.
Тема уроку: "Архітектура"
Опрацювати  матеріал підручника на  стор.73- 74
Переглянути        Архітектура мечетей.



21.04.2020 ЗСВ
Тема: "Наркотики і ВІЛ"
Як взаємоповязані наркотики та захворювання на ВІЛ ?
Перегляньте Наркотики і ВІЛ.


15.04.2020 Всесвітня історія
Доброго дня.
Дорогі діти. Чекаю  виконання тематичного завдання  від 01.04. 20. "Держави Центрально-Східної Європи,Азії та Латинської Америки." Поспішіть!

Тема  сьогоднішнього уроку: "Політика "умиротворення" агресора та її крах"
Опрацюйте параграфи  підручника 33-34
План.
1.Причини виникнення політики "умиротворення".
Перегляньте відео Політика умиротворення
2."Аншлюс" Австрії і Мюнхенська урода.
3.СРСР в системі міжнародних відносин напередодні Другої світової війни.
Бажаю успіху.

15.04.2020. Мистецтво.
Доброго дня.
Поспішіть виконати контрольну роботу від 08.04.20 "Мистецтво індійського культурного регіону"
Мистецтво індійського культурного регіону

Сьогодні вивчаємо нову тему "Мистецтво  арабо-мусульманського  культурного регіону.
ВСТУП.
Опрацюйте матеріал підручника на стор.72-73.
1. Яка роль ісламу в розвитку мистецтва арабо-мусульманського регіону?
2. Намалювати малюнок який пояснює назву регіону.
Бажаю успіху.


14.04.2020 ЗСВ
Тема: "Ні" алкоголю.
Перегляньте
Що робить алкоголь із вашим організмом?
Алкоголь.Погляд з середини
Подумайте як взаємопов'язані алкоголь та захворювання на ВІЛ






13.04.2020 Історія України.
Доброго дня 
Тема уроку:" Початок радянсько-німецької війни".
Опрацюйте параграф підручника 34-35. (стор.201-207)
План.
1.Початок німецько-радянської війни. Поразка і відступ Червоної армії.
2.Мобілізаційні заходи та евакуація на Схід.
3.Завершення окупації України нацистськими загарбниками.
4.Скласти хронологічну таблицю "Військові події1941-1942рр."

Дата
Подія
22 червня 1941

23-29 червня 1941р.

30 червня-11липня 1941р

11липня-19 вересня 1941р

19вересня 1941

5серпня-16 жовтня1941р

25жовтня 1941

30 жовтня1941- 4 липня 1942р

16 листопада 1941р.

Кінець 1941р.

12-29 травня 1942р.

22липня 1942р.


5. Робота з картою. Покажіть на контурній карті  українські території, які були окуповані німцями протягом  літа-осені 1941р.
Бажаю успіху.






09.04.2020 Історія України.
Доброго дня.
Починаємо вивчати розділ 6 Україна в роки Другої світової війни.
Прочитайте параграф 32-33 , перегляньте  Відеоурок
Тема: "Україна у міжнародній політиці напередодні та початку Другої світової війни.
                 План .
1. «Українське питання» напередодні та початку  Другої світової війни.
Як ви розумієте термін "українське питання" та що ви вкладаєте в його зміст?(письмово)
2.Радянсько-німецький договір про ненапад та його  вплив на західноукраїнські землі.
Скласти узагальнюючу  таблицю «Пакт Молотова- Ріббентропа 23 серпня 1939р»
Зміст договору
Зміст таємного протоколу
Значення



3. «Визвольний похід» Червоної армії на західноукраїнські   землі.
Робота з контурною картою
4.Входження до складу УРСР Північної Буковини та придунайських українських земель.
Робота з контурною картою
5.Початок радянізації західних областей України. 







08.04.2020. Всесвітня історія
Доброго дня. Починаємо вивчати розділ "Передумови другої світової війни."
Тема: "Руйнування Версальської системи в першій половині 1930-х рр."
Опрацювати параграфи підручника 31-32.
План.
1.Вплив світової економічної кризи на міжнародні відносини.
Переглянути Зовнішня політика провідних країн світу перед Другою світовою війною
2.Утворення осередків війни на Далекому Сході, Африці та Європі.
3.Вісь "Берлін-Рим-Токіо.
Переглянути Формування Осі Берлін-Рим-Токіо напередодні війни
4.Нарощення озброєнь.
Охарактеризувати діяльність Ліги Націй в умовах загострення міжнародних відносин 1930-х рр.
Показати на контурній карті осередки війни на Далекому Сході, в Африці та Європі.


08.04.2020 Мистецтво
Тема: Контрольна робота "Мистецтво індійського культурного регіону"







06.04.2020 Історія України.
Доброго дня.
Прошу виконати тести до теми"Західноукраїнські землі  в міжвоєнний період"і надіслати відповіді до 30 квітня
Урок узагальнення


Бажаю успіху




01.04.2020 Мистецтво.
Тема:"Звучання і рух Всесвіту в індійських музиці і танцях."
1.Опрацювати параграф 4.2.
Презентація
2.У вільний час перегляньте музичні фільми Індії. 




01.04.2020 Історія Всесвітня
Доброго дня.
Тема: "Держави Центрально-Східної Європи,Азії та Латинської Америки.
Узагальнення за темами 4-5




31.03.2020.ЗСВ
Тема: "Ні" алкоголю, наркотикам . спільному використанню предметів, які колють або ріжуть.
Мета: Формувати негативне ставлення  до вживання алкоголю і наркотиків  та спільного використання голок і шприців.




30.03.2020. Історія України.
Доброго дня.
Практична робота.
Тема:"Повсякденне життя населення в УСРР/УРСР та в українських регіонах у складі Польщі, Чехословаччини,Румунії в міжвоєнний період :спільне і відмінне."
Мета: на підставі знань, отриманих  впродовж вивчення попереднього матеріалу курсу, аналізу відповідних матеріалів , з’ясувати відмінності повсякденного життя українців під владою різних держав у 1921–1939-ті рр.

Завдання
1.Перегляньте фільм "Срібна Земля.Хроніка Карпатської України 1919-1939"
Срібна земля

2.Ознайомтеся з наданими документами, проаналізуйте джерела:
1.Із газети «Lwowski kurjer poranny» 1929 р. Хроніки довоєнного Львова«23 липня. Мешканці вул. 29 листопада скаржаться, що забруковані вулиці достатньо поливають, але їхня вулиця чомусь повністю занедбана. Якщо у Франції навіть шосейні дороги забезпечують від пороху, наскільки ж більше уваги вимагають вулиці міста! З усіх боків також скаржаться на те, що поліція ніколи не звертає уваги на використання тротуарів для перевезення вантажівками, які псують тротуари, а навіть створюють небезпеку для пішоходів, які вимушені рятуватися, вискакуючи на проїжджу частину.20 жовтня. Зима, що наближається, обіцяє підвищення цін на низку товарів — перш за все, вугілля через підвищення тарифів залізницею, а також солі. Також значно подорожчають колоніальні товари. Деякі з них, наприклад родзинки та вершки, вже подорожчали від 35 до 70 %, а ще обіцяють подорожчання чаю та кави».
2.Володимир Стемковський. 1939 рік в історії прикордонного міста Володимира-Волинського«Приїжджим подобався Володимир-Волинський своїми надзвичайно мальовничими сквериками — густі крони столітніх, пахучих медовим цвітом лип, каштанів, тополь і кленів влітку утворювали шатро над вулицями та маленькими міськими площами. Усюди, у ті далекі роки, по місту на його площах та вулицях були барвисті квітники, декоративні кущі. Завжди прибрані та заасфальтовані або викладені з червоної цегли, помиті двірниками тротуари. Барвисті тенти над великими вітринами магазинів, заповнені крамом склепи (крамнички), горщики з квітами, котрі власники торговельних закладів та невеличких кав’ярень виставляли на тротуар. Привітні жителі, котрі могли спілкуватися декількома мовами (польською, російською, єврейською, німецькою). Відсутність п’яних та жебраків на вулицях. Це була, як казали у 1939 році приїжджі з Радянського Союзу, “настоящая заграница”».
3.Журнал «Кореспондент» № 46 від 25 листопада 2011 року«Львів’яни та інші галичани у своїх спогадах відзначають: їх вразив зовнішній вигляд переможців-червоноармійців. «Люди були дуже здивовані: вони ніколи не бачили такої обдертої і голодної армії», — згадує священик Богдан Савчук розповіді своїх батьків, очевидців тих подій. Вражали і манери новоприбулих. Львів’янка Наталя Яхненко у книзі спогадів про події 19391941 років писала: «Навіть нашим сторожам будинків було не по собі, коли помічалося, як червоні лейтенанти висмаркували носи пальцями... Критика стала такою відкритою, що радянське командування видало наказ усім офіцерам мати по дюжині носових хустинок».На рівні анекдотів поширювалися історії про те, як радянські жінки або «совєткі», як їх називали львів’яни, ходили в театр в нічних сорочках, приймаючи їх за вечірнє вбрання, як наливали напої в дитячі порцелянові нічні горщики, думаючи, що це посуд.Звиклі до порожніх прилавків і очманілі від низьких цін громадяни Країни Рад штурмували торговельні точки. «радянські військові старшини і надіслані чиновники, — писав Наконечний, — у перші тижні носилися, ніби хорти, по львівських магазинах, викуповуючи все: ювелірні вироби, тканини, шкіру, одяг, взуття, годинники, фотоапарати, меблі». Чутки про львівські магазини швидко рознеслися по великих містах Союзу, і сюди рушили скуповуватися представники партійної, військової та творчої еліти з сім’ями. Як згадує Наконечний, до Львова приїжджав за костюмами навіть відомий радянський письменник Олексій Толстой».

4.Із книги Т. Гунчака «Україна. Перша половина ХХ ст.»«Українці розгорнули кооперативний рух до такої міри, що стали майже самодостатніми. Вони створили ніби державу в державі, або, як писав ще один автор, своєрідну кооперативну республіку... Звичайно, самі лише цифри не можуть показати дійсного значення кооперації для західноукраїнських земель. Кооперація заохочувала народ розбудовувати економічну базу, яка мала служити боротьбі за національні права. Не менш важливим було те, що в кооперативних установах людей виховували як господарів своєї землі. Кожне село, кожна місцевість обов’язково створювали в себе кооператив — крамницю, касу, молочарню.Особливо зазначимо, що з розвитку економічних установ український народ мав безпосередню користь, бо як тільки в якомусь районі виникали повітові союзи, там відразу на 10-20 % падали ціни на товари першої потреби».

Сформулюйте висновки відповідно до мети заняття.

3.Опрацювати матеріал   Між світовими війнами (1919–1939)

 11 листопада 1918 р. закінчилася Перша світова війна. Багатонаціональні імперії (Османська, Німецька, Російська та Австро-Угорська) розпалися на дрібніші національні держави. 28 червня 1919 р. країни-учасниці війни уклали між собою Версальський мирний договір. У цьому договорі містився статут Ліги Націй, регулювалися питання політичного устрою Європи та визначалися кордони багатьох європейських країн. У період між світовими війнами геополітичне становище Центрально-Східної Європи змінилося.

Події у міжвоєнній Європі визначили подальшу долю українських земель в складі новоутворених держав. З середини листопада 1918 р. Румунія окупувала Буковину, ще раніше – Бессарабію і частину Мармарощини (Сигітщину). На території Української Народної Республіки (УНР), що до цього часу перестала існувати, була встановлена радянська влада. Внаслідок воєнних дій України з Польщею і більшовицькою Росією з 1919 р. Галичину, Холмщину, Підляшшя, Західну Волинь, Західне Полісся, Посяння і Лемківщину захопила Польща. Закарпаття увійшло до складу Чехословаччини, а Північна Буковина й Бессарабія були приєднані до Королівства Румунія.

Українські землі опинилися під окупацією різних за державним устроєм та політичним режимом країн. Землі Західної України в складі Польщі, Чехословаччини та Румунії розвивалися по-інакшому, аніж Центральна та Східна Україна, окупована більшовицькою Росією. Залежно від країни-окупанта відмінним був і розвиток західноукраїнських земель.

Більшовики вели жорстку політику щодо українців в складі СРСР. Тут були проведені так звана політика "воєнного комунізму", НЕПу, колективізація, індустріалізація (мілітаризація). Люди пережили Голодомори 1921–1922 рр. та 1932–1933 рр., сталінський терор.

Загарбання Буковини Румунією також супроводжувалося терором щодо місцевого населення. Румунізація всіх сфер українського життя здійснювалася задля досягнення далекоглядного плану окупантів утворити "Велику Румунію". Незважаючи на асиміляційну політику, на окупованих Румунією західноукраїнських землях українські національні сили вели легальну та підпільну боротьбу проти загарбників.

У Другій Речі Посполитій українці також зазнали утисків. Так зване "осадництво", політика  "санації",  "пацифікації", політичні процеси над лідерами УВО-ОУН пригнічували національний розвиток західноукраїнських земель в складі Польші. Попри дискримінаційну політику на цих теренах розвинулась українська кооперація, існувала відносно вільна преса, діяли десятки освітніх, культурних і спеціалізованих товариств ("Просвіта", "Рідна школа", "Українська бесіда", "Українська католицька організація", "Сільський господар" тощо).

Чехословаччина виявилась найдемократичнішою у ставленні до українців. Тут відносно вільно розвивалося українське шкільництво і наука, значні кошти інвестувались в господарське життя, різноманітнішим було політичне життя краю. Проте влада зволікала з наданням для краю обіцяної автономії. У березні 1939 р. національні українські сили скористалися політичною ситуацією для проголошення державної самостійності Карпатської України. Проте навесні 1939 р. після захоплення угорськими військами значної частини Карпатської України уряд на чолі з Президентом республіки А. Волошином перестав існувати.


Створені на основі Версальської системи договорів міждержавні кордони були предметом глибоких суперечок між європейськими країнами, які прагнули їх ревізії. Зокрема, у групі держав-ревізіоністів опинились Німеччина, Італія, Угорщина, Болгарія та інші країни. Сукупність міждержавних суперечностей і конфліктів, а також прагнення нацистської Німеччини до експансії призвели до початку Другої світової війни, в епіцентрі якої опинились українські землі.

4.Використовуючи матеріали двох останніх практичних занять, укладіть порівняльні таблиці або діаграми, що висвітлювали би повсякденне життя українців упродовж 1921–1939-х років. Самостійно визначте критерії порівняння та цифрові показники, які вноситимете в таблиці / діаграми. Запропонуйте свої назви для укладених таблиць / діаграм.

 Опублікуйте і представте результати роботи .
Бажаю успіху1.

 





19.03.2020. Історія України
Доброго дня.
Тема:"Культура на західноукраїнських  землях"
1.Опрацювати параграф30
Культурний розвиток.
Аналіз документів

Політика асиміляції , яку проводили Польща та Румунія насамперед позначилося на стані культури і зокрема народної освіти.
1920 р. у Румунії, а в 1924 р. у Польщі було видано закони про заборону української мови в усіх державних і муніципальних установах. Декретом румунського уряду від 21 липня 1919 р. перейменовано українські назви міст і сіл на румунські. Подібне відбувалося і в Польщі. У березні 1920 р. Східна Галичина отримала назву – Східна Младопольща. Українські імена та прізвища змінювати на польські й румунські.
Побоюючись зростання національної свідомості українського населення , польський уряд всіляко гальмував розвиток народної освіти, закривав українські школи.
Так, в 1921/23 рр. навчальному році в Східній Галичині було 1859 шкіл, то в 1926/27 рр. – вже 845, а в 1937/38 – лише 360.
31 липня 1924 було запроваджено так званий «кресовий» закон, відповідно до якого основним
Типом школи стане двомовна  - утраквістична школа, яка по суті була польською , бо в ній , крім обов’язкового вивчення польської мови цією ж мовою викладали історію, географію. До того ж учителями в утраквістичних школах були переважно поляки , які часто не знали української мови. З’явилося 2 тис двомовних шкіл. На Волині в 1922/23 навч. році функціонувало 400 укр. шкіл , а в 1932/33- лише чотири. Проти полонізації виступали всі українські партії. Щоб спинити полонізацію освіти , громадськість Західної України відкривала приватні школи. Так товариство «Рідна школа» відкрило до кінця 1930-х рр.. 41 народну школу.
Крім того ,без дозволу і проти волі польського уряду свідома українська інтелігенція заснувала у Львові два вищі заклади освіти  - Український університет(1921-1925) і Вищу політехнічну школу ( «катакомбні» навчальні заклади).
Український університет мав три факультети – філософський, правничий та медичний і 15 кафедр. Майже 1500 студентів навчалтся під керівництвом 54 професорів. Студенти університету отримували дипломи, які визнавалися  в Німеччині, Чехословаччині, Австрії.
Важливим центром національної культури в західноукраїнських землях в 1920-1930 –ті рр..було Наукове товариство імені Т. Шевченка у Львові. До його складу входили понад 200 науковців, серед них – І Крип’якевич, С.Томашівський, літературознавці. М. Возняк, К. Студинський, фольклорист і музикознавець Ф. Колесса, економіст І. Витанович, географ В. Кубійович.
Таємний український університет та НТШ стали важливими осередками української культури ,центрами формування української інтелігенції.
З ініціативи митрополита А. Шептицького на базі греко-католицької семінарії було створено львівську богословську академію – єдиний у Західній Україні легальний вищий навчальний заклад з українською мовою навчання. У середині 1930-х рр.. у ній навчалося близько 600 студентів.
Практично за декілька років були ліквідовані українські школи в Румунії. Якщо у 1918 році на Буковині діяло 168 народних шкіл, то у 1924 р. не залишилося жодної суто української школи.
Позиція чехословацького уряду на ЗакарпаттІ у сфері овіти була поміркованішою і виваженішою, ніж у Польщі та Румунії. Тут кожен мав право посилати дитину в школу, де вона навчалася рідною мовою. Тому з 803 шкіл, які діяли , 463 були українськими, 365 – чеськими, 117 – угорськими. У Чехословаччині діяло кілька вищих навчальних закладів, які відігравали помітну роль у формуванні української інтелігенції. Це український вільний університет у Празі, Українська господарська академія у Подебрадах. Але ці вищі навчальні заклади створювалися для українців-емігрантів, яких у 1920-х рр.. налічувалося 50 тис чоловік. На самому Закарпатті існував лише один вищий навчальний заклад – Богословський ліцей.
У літературному житі західноукраїнських земель важливу роль відігравав журнал «Літературно –науковий вісник». З 1933 р. – «Вісник», навколо якого гуртувалися найвизначніші літератори: В. Стефаник, М. Черемшина, Є. маланюк, У. Самчук. Та ін.
Улітнратурному журналі «Дзвони» вперше було надруковано твори талановитого поета з Лемківщини Б.-І. Антонича.
Ужурналі «Ми» друкувалися твори письменників –емігрантів : Ю. Міни, Є. Маланюка, О. Теліги.
Серед художників вирізнялися постаті пейзажиста І. Труша, прихильника експресіонізму О. Новаківського, П. Холодного, який уславився іконописними працями.
Важливу роль у духовному житті відігравала греко- католицька церква. У 1939 р. у Галичині та на Закарпатті налічувалося 3.7 млн віруючих, 3040 парафій з 4440 церквами. Але у житті церкви чітко визначилося протистояння митрополита А. Шептицького , який підтримував прагнення свого народу, та єпископа Г. Хомишина і Василіанського ордену, що виступали за злиття греко-католицької церкви з католицькою. А. Шептицький засуджував колонізаційну політику щодо греко-католицько
Церкви на Волині, де поляки конфісковували церковні землі та руйнували храми (знищили майже 200 церков)і домігся припинення вандалізму польських властей.
 Отже, польське і румунське панування на українських землях значно обмежували їх культурний розвиток, а внутрішня політика Чехословаччини в українському питанні давала українцям певним чином задовольнити свої культурні потреби.
2.Підготуйте презентацію: "Українські митці Західної України  1920-1930 рр."




18.03.2020 Мистецтво
Опрацювати  тему: "Шедеври архітектури,скульптури, живопису Індії"

Мистецтво індійського культурного регіону


18.03.2020 Всесвітня історія.
Дорогі діти. Готуємося до тематичної роботи.

Повторити параграфи 26-30.

 І рівень
Тестові завдання (за правильну відповідь – 0,5 бал)
1. У меморандумі Танака, поданому імператору Японії в 1927 р., зазначалося: «Для того щоб завоювати світ, ми маємо спочатку завоювати…»
 А Китай
 Б Сингапур
 В Індокитай
 Г Індію
2. Заколоти в 1930-ті рр. «молодих офіцерів» у Японії призвели до
 А усунення імператора від управління державою
 Б демократизації суспільно-політичного життя
 В ухвалення конституції країни
 Г мілітаризації і фашизації країни
3. Яка подія увійшла в історію під назвою «рух 4 травня»?
А виступи за демократизацію японського суспільства
 Б антияпонські виступи в Китаї
 В виступи «молодих офіцерів» у Японії
 Г рух за створення Комуністичної партії Китаю
4. Національна революція в Китаї тривала впродовж
 А 1932—1935 рр.
 Б 1918—1921 рр.
 В 1941—1945 рр.
 Г 1925—1927 рр.
5. «Північний похід» — це ключова подія  …
А Сіньхайської революції
 Б громадянської війни між комуністами та Гомінданом
 В боротьби з японською агресією
 Г революції 1925—1927 рр.

7. Яка подія увійшла в історію під назвою «соляний похід»?
А наступ турецької армії на Ізмір під час греко-турецької війни
 Б похід армії Гоміндану під командуванням Чан Кайші до Нанкіна
 В повстання селян у Японії
 Г демонстративне порушення прихильниками ІНК колоніальних законів Індії
8. Кого з лідерів національно-визвольних рухів країн Азії в 1920—1930-ті рр. називали «Велика душа»?
 А Чан Кайші
 Б Мустафа Кемаль
 В Сунь Ятсен
 Г Магатма Ганді
9. Про кого йдеться в уривку із джерела?
Він зміг реформувати систему літочислення, запровадити модифіковану латиницю, примусити всіх взяти собі прізвища, але його вплив поза межами великих міст був слабким. Його бажання створити в країні сучасну економіку мали дуже малий успіх.
 А Чан Кайші
 Б Кемаль Ататюрк
 В Реза-хан Пехлеві
 Г Магатма Ганді
10. Про який документ ідеться в тексті?
1917 р. позначився появою документа, який зміцнив віру євреїв у те, що Британія на їхньому боці у справі створення єврейської держави в Палестині. У листопаді 1917 р., коли до Палестини, де на той час проживало 700 тис. арабів, почали приїздити євреї, став відомий зміст листа (його також називали декларацією) міністра закордонних справ Великої Британії в уряді Д. Ллойд Джорджа. Звертаючись до лідера британських сіоністів лорда Л. Ротшильда, він писав, що в Палестині буде створено єврейську державу, без заподіяння шкоди громадським і релігійним правам неєврейського населення (арабів) у Палестині.
 А «Декларація Бальфура»
 Б «Декларація Ірвіна»
 В «Лист Комінтерну»
 Г «Декларація Керзона»

ІІ рівень
Дайте відповіді на запитання (за правильну відповідь – 0.75 б)
11. Ініціатор агресивної політики, яка передбачала завоювання Китаю, Південно-Східної Азії, територій у басейні Тихого океа­ну.
12.  Під його керівництвом на стику трьох провінцій Шеньсі, Гансю і Нінся було утворено Особли­вий прикордонний район, базу комуністичного руху.
13. Країна, в якій в 1917 р. було прийнято одну з найбільш де­мократичних на той час консти­туцій.
14. Держави, в яких здійснювалася боротьба за «нову культуру».
15. Стихійні виступи населення проти зростання цін на основні продукти харчування в Японії в 1918 р.
16. Представники якого стану насе­лення посідали панівне стано­вище в політичному житті лати­ноамериканських держав?

ІІІ рівень (2,5 б)
Охарактеризуйте Закон Монтеню — Челм-форда та Декларацію Бальфура, зазаначте рік прийнята даних документів, назвіть країну в якій був чинний даний документ, основний зміст документа.  







17.03.2020 ЗСВ
Протидія тиску і маніпуляціям.

4 способи захистити себе від маніпуляції

Поради


16.03.2020. Історія Українии (продовжуємо)
4.Складіть тези "Суспільно-політичне та економічне життя українців у складі Чехословаччини"
5.Історичне значення  незалежної держави  карпатоукраїнців?
6.Порівняйте становище українців Закарпаття,Польщі, Румунії та СРСР.
Бажаю успіху!




12.03.20. Історія України
Шановні десятикласники! Опрацюйте матеріал підручника "Українські землі у складі Румунії та Чехословаччини" (п.28-29)
1.Складіть тези "Політика Румунії в українських землях" .
2.Складіть план "Розвиток економіки в українських землях у складі Румунії"
3.За допомогою різних інформаційних джерел  опрацюйте біографічні відомості про В.Залозецького.



2 комментария:

  1. Вітаю всіх глядачів онлайн, я тут, щоб поділитися коротким свідченням. Мене звуть Анна Андреева, мені 40 років, я вийшла заміж у 31 рік, маю лише одну дитину і жила щасливо. Після року подружньої поведінки мій чоловік став таким дивним, і я не розумію, що відбувається, він зібрався з дому до іншої жінки, я люблю його так сильно, що я ніколи не мрію його втратити, я роблю все можливе, щоб мій чоловік повертається до мене, але я без допомоги, плачучи і плачучи просячи про допомогу, я говорила про це з його сім’єю, але відповіді не отримала. Тож моя найкраща подруга Анна Йоханссон пообіцяла мені допомогти. Вона розповіла мені про людину на ім’я доктор Алаба, сказала мені, що це дуже велика людина і справжня людина, якій можна довіряти і не має нічого спільного з проблемами кохання, які він не може вирішити, і вона розповіла мені, як він допоміг незліченній кількості людей у відновленні своїх відносин. Я був дійсно переконаний, я швидко зв’язався з його електронною адресою, dralaba3000@gmail.com або його WhatsApp / viber з цим номером +2349039885856. Я пояснюю йому всі свої проблеми, він сказав мені, що мені не потрібно турбуватися, що всі мої проблеми будуть вирішені негайно. Він сказав мені, що робити, щоб повернути чоловіка, і я сказав це, він сказав, що через 3 дні мій чоловік повернеться і почне просити, і це дійсно сталося, як він сказав, я була дуже здивована, це неймовірно. Слава наших стосунків з Богом зараз дуже близька, і ми обидва живемо щасливо. Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, негайно зверніться до нього і вирішіть проблему раз і назавжди. Я також живий свідок

    ОтветитьУдалить
  2. Як я повернула свого розлученого чоловіка за допомогою привороту доктора АЛАБА... Мене звати Ізабелла Ітан. Коли я читав свідчення в Інтернеті про те, як доктор АЛАБА, найяскравіший і найсильніший заклинатель, допомагає повернути чоловіка, що розлучається, Кохану. Мені було цікаво, як це може бути правдою, адже багато хто підводив мене в минулому без жодного результату. Я просто відпустив пост і перемістився по форуму. Знову звернувшись до мого повідомлення, якась особа опублікувала й сказав, що перевірений кидає заклинання. Після того, як вона прочитала пошту, це був той самий чоловік, доктор. АЛАБА, про яку вона говорила. Тож у мене немає іншого вибору, як дійсно перевірити, як він працює. Я була повністю спустошена, коли мій коханий чоловік покинув мене. Наче весь мій світ зникав у горі й болі. Я знаю, що це звучить дивно, але з усіх заклинарів, з якими я спілкувався, він єдиний, хто залишив у мене враження, що я такий правдивий і надійний. Більше ніж його слова, він повернув мого чоловіка і здійснив усі мої бажання. Зараз він лояльний, приділяє мені увагу, щонеділі дарує мені квіти, ми часто ходимо в кіно і ресторан. мій чоловік прийшов до мене, вибачився за скоєну несправедливість і пообіцяв, що більше ніколи цього не робитиме. Відтоді все нормалізувалося. Ми з сім’єю знову живемо щасливо разом. Я буду вічно вдячний, що перетворив своє життя з пекла в рай! Я вважаю, що той, хто потребує допомоги, повинен звернутися до нього за допомогою. Нехай Бог і надалі використовує вас, щоб врятувати розрив. У кого є проблеми в шлюбі, проблеми з розлученням, втрачений коханий або якісь проблеми у стосунках, ви можете зв’язатися з ним (dralaba3000@gmail.com). Або WhatsApp/Viber йому за номером +1(425) 477-2744

    ОтветитьУдалить